Pazar, Aralık 3, 2023
AKTİVİTELERVİDEOLAR

Ağva’da Neler Yapabilirsiniz?

AĞVA’DA AKTİVİTELER

Ağva’da neler yapabilirsiniz? Bu saklı cennette yapacağınız o kadar çok aktivite varki.  Bir tarafta Göksu nehri diğer tarafta ise Yeşilçay deresi; arada ise Karadeniz sahili. Baktığınızda her tarafta yeşili göreceksiniz. Ağva şehrin kalabalığından ve stresinden kaçmak isteyenler için sığınılacak bir liman, daha da doğrusu cennetten bir köşe. Bu doğa harikası yer, yemyeşil ormanları ve masmavi deniziyle şehrin karmaşasından kaçmak isteyenleri huzurla karşılıyor. Ağva’ya gidip bu küçük belde de ne yapılır ki diye sakın düşünmeyin. 

Ağva'da neler yapabilirsiniz
Ağva’da neler yapabilirsiniz?

Ağva’da nehir boyu kano veya deniz bisikleti ile gezebilir, eşsiz doğasında bisiklet turu yapabilir, ormanlarında doğa yürüyüşleri yapabilir, atv safari turlarına katılabilir, çevre koylara yapılan tekne turlarına katılabilir, güzel kum plajında deniz keyfi yapabilir, nehrin kenarında sonsuza kadar yürüyerek daha yapacak bir sürü şeyde bulabilirsiniz. Ağva’da geçireceğiniz bir günü yıllarca unutmayacaksınız. Gelelim Ağva’da neler yapabilirsiniz?

Ağva'da neler yapabilirsiniz
Ağva’da neler yapabilirsiniz?

Nehir Manzarasının Keyfini Çıkarın

Ağva demek Göksu nehri demek. Yeşilçay ve Göksu nehirlerinin kenarında kurulu Ağva otellerinin tamamı bahçe içinde.  Bu doğal ortamdaki bahçelerde kurulu hamaklarda sallanarak yada deniz bisikleti ile nehir turu atarak doğanın size cömertçe sunduğu bu güzellikleri keşfedebilirsiniz. Yada önünüzden akıp giden nehrin önünde kitabınızı okurken kahvenizi yudumlayabilirsiniz.    

Tekne Turları’na Katılın

Ağva’da düzenlenen tekne turları ile bu civarda bulunan eşsiz koyları ve birbirinden güzel şekillerde oyulmuş kayacıkları görebilirsiniz. Bu kayalıklardan en ünlüsü olan Gelin Kayası rengi ve yapısı ile duvaklı bir geline benzemektedir.  Kilimli koyu denizi sakin, kumları beyaz ve yumuşaktır. Sakinliğinden olsa gerek Ağva’nın uslu çocuğudur.  Kadırga koyu ise gözlerden biraz daha uzak olduğu için Kilimli koyuna göre daha da sakin, kayaları çok şekilli ve amfi tiyatro niteliğindedir. 

Ağva'da neler yapabilirsiniz
Ağva’da neler yapabilirsiniz?

Bisikletle Turlayın 

Ağva’nın eşsiz güzellikteki doğasını iki teker üzerinde keşfedebilirsiniz. Bunu kendi bisikletinizle yapabileceğiniz gibi bisiklette kiralayabilirsiniz. Göksu nehri kıyısını, çevredeki koruları, şelaleleri ve mağaraları keşfederek bu doğal cenneti fotoğraflayabilirsiniz. Bisiklet kiralamak için 0.535.8998721 numaralı telefon Kahraman bey ile iletişime geçebilirsiniz.

Denize Girin

Ağva sadece nehir kenarında kurulu bir belde değil. Nehir, orman ve denizi ile birçok seçenek sunan saklı bir cennet. Bir çok aktivitenin yanında deniz ve güneş keyfi de yapabilirsiniz.  Ağva yaklaşık 2,5 km uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde doğal bir kum plaja sahip. Özellikle yaz aylarında Ağva’nın yeşillikler içindeki ormanları ve muhteşem doğası içinde yer alan harika denizi ve kum plajında güneşin tadını çıkartabilirsiniz. 

ATV Safari Turlarına Katılın

Ağva’da her türlü hava şartında düzenlenen ATV safari turlarına katılarak değişik bir macera yaşayarak, Ağva’nın yüksek tepeleri ile ormanlık alanlarını keşfedebilirsiniz. Toplu halde yapılan safari turlarına guruplar halinde çıkılmaktadır. Dere kenarından başlayan safari yine dere kenarında sonlanmaktadır. ATV Safari turları için 0.538.7695638 numaralı telefon Kerem bey ve 0.536.4874098 Mustafa bey’den bilgi alabilirsiniz.  

Ağva'da neler yapabilirsiniz?
Ağva’da neler yapabilirsiniz

Doğa Yürüyüşü Yapın

Ağva trekking ve doğa yürüyüşleri için muhteşem bir coğrafyaya sahip. Özellikle Ağva’ya 20 km mesafedeki Tepemanayır Köyü doğa yürüyüşü ve trakking tutkunları için ideal. Tepemanayır Köyü’nden Göksu nehri boyunca Ağva’ya kadar 4-5 saatlik bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.  

 

Dört mevsim ayrı güzellikteki Ağva’ya tatiller dışında ki her hangi bir zaman, özellikle hafta içi geldiğinizde sakin ve huzurlu bir ortam sizi bekliyor olacaktır. Bayram tatillerinde yada yazın hafta sonu gideyim de, bir güzel kafamı dinleyip huzur bulayım derseniz huzur anlayışınızı tekrar gözden gözden geçirmeniz gerekecektir.  Ağva tatilinizin zamanını iyi planladığınızda Ağva’nın tadı damağınızda kalacaktır. Ağva tatiliniz öncesi otel rezervasyonunuzu yaptırın. 

 

Diğer videolarak için tıklayanız….

 

Ağva OTELLERİ için TIKLAYIN

Ağva OTELPUANLARI için TIKLAYIN

Ağva FIRSATLARI için TIKLAYIN

Ağva PANSİYONLARI için TIKLAYIN

Ağva RESTORANLARI için TIKLAYIN

Ağva TRİVAGO OTEL ARAMAK için TIKLAYIN

Ağva NEHİR KENARI OTELLERİ için TIKLAYIN

Sizlerde Ağva hakkındaki gözlem, bilgi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz. 

 

Comments

comments

One thought on “Ağva’da Neler Yapabilirsiniz?

Bize Yazın

%d blogcu bunu beğendi: