Bağbaşı Yaylası Denizli

 BAĞBAŞI YAYLASINA 6 DAKİKALIK BİR TELEFERİK YOLCULUĞU

Bağbaşı yaylası Denizli İlinde yer almaktadır. Denizli’ye gidilir de hiç bağbaşı yaylasına çıkılmaz mı? Elbette çıkılır.  Bizde zaten öyle yaptık. Teleferik yolculuğu Bağbaşı’nda vatandaşların daha çok piknik lanı olarak kullandığı kent ormanı içinden başlıyor. 6 dakikalık bir teleferik yolculuğu sonrası Bağbaşı Yaylasına ulaşıyoruz.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 1500 metre uzunluğundaki 8 kişilik, 24 kabinden oluşan teleferik hattı ile Bağbaşı kent ormanından 1400 metre rakımlı Bağbaşı Zeytin Yaylasının o güzel ve muhteşem doğasındaki yaylasına o muhteşem manzaralı yolculuk sonrası ulaşıyoruz.

Alt istasyondan bindiğimiz yolculuğumuz 6 dakika sonra üst istasyonda sona eriyor. Burada kafeterya ve seyir terası bulunuyor.  Tabii henüz yaylaya gelmedik.

Fotoğraf…:http://www.denizlibeltas.com/bagbasi-yaylasi–374-galeri.html

Bundan sonrası yaylaya çıkış için minibüslere binmemiz gerekecek.  Yaylaya çıkış için bekleyen minibüsler  doldukça kalkıyorlar. Teleferik üst istasyonda kafeterya ve seyir terası, 1700 m mesafedeki yaylada ise 30 adet bungalov ev, kıl çadırı, restoran, piknik alanı, yöresel ürün satış merkezleri, büfeler, mescit ve çadır kamp alanları, yürüyüş parkurları, çocuklar için oyun parkı bulunuyor. Bu tesislerin tamamı 185 bin 850 metrekarelik bir alanda tesis edilmiş.

Fotoğraf…: http://www.denizlibeltas.com/bagbasi-yaylasi–374-galeri.html

Daha önceleri  kent merkezinden en az 1,5 saatte ulaşılan Bağbaşı Yaylası’na,  Bağbaşı Kent Ormanı’ndaki teleferikle bin 500 metre rakımdaki Bağbaşı Yaylası’na şu an 6 dakikada ulaşılıyor.  Teleferik fiyatlarına gelince yaylaya iniş çıkış kişi başı 6,00 TL,  7 yaş altı ise ücret alınmıyor.

Fotoğraf…: http://www.pamukkale.gov.tr/tr/Eko-Turizm/Yayla-Turizmi

Denizli Teleferik, yaylaya çıkarken sunduğu muhteşem manzarasıyla,  Bağbaşı Yaylası, dört mevsim doğanın farklı tonlarını içeren güzelliğiyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.  Denizli’ye kar düşen ilk noktalardan birisi olan bin 500 rakımlı Bağbaşı Yaylası, seyir zevki yaratan kış manzarasıyla karın keyfini yaşamak isteyenleri bekliyor. Bir gün sizinde yolunuzun Bağbaşı yaylasına düşmesi dileğiyle….

 

DENİZLİ BAĞBAŞI YAYLASINA NASIL GİDİLİR?

Bağbaşı Yaylası’na gitmek için önce Denizliye, daha sonra Denizli Teleferik hattını kullanmalısınız. Konum İçin TIKLAYIN…

Denizli Kervansaray mevkiinde bulunan Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, Denizli Terminali’ ne 9 km, Denizli Tren Garı’ na 9.5 km. ve Çardak Havalimanı’ na ise 70 km mesafede yer almaktadır. Denizli Bağbaşı yaylaya ulaşım  Teleferik ile sağlanmaktadır. Bundan önce kent merkezinden Bağbaşı yaylasına ulaşım karayolu ile sağlanıyordu. Teleferiğin 17 Ekim 2015 tarihinde açılması ile birlikte karayolu ile sağlanan ulaşım bu tarihten sonra Teleferik ile sağlanmaya başladı. Teleferik ile yaylaya ulaştıktan sonra ücretsiz olarak binilen minibüsler sizi yaylaya kadar çıkarıp dönerken de yine  Teleferiğe kadar getiriyor.  Yok ben doğa içinde yürüyerek yaylaya gitmek istiyorum dersen 15 dakikalık bir yürüyüş sonrası Bağbaşı Yaylasına ulaşabilirsin.

 

DENİZLİ BAĞBAŞI YAYLASI KONAKLAMA İMKANLARI

Bağbaşı Yaylasında konaklamak isteyen ziyaretçilere Bağbaşı yaylası alkolsüz ve yarım  pansiyon konsepti ile misafirlerine

hizmet vermektedir. 15 adet aile odası ve 15 adet standart oda olmak üzere toplam 30 adet bungalov evi bulunmaktadır. Ayrıca çadır severler için Bağbaşı Yaylasında kamp çadırı alanları da bulunmaktadır.

DENİZLİ BAĞBAŞI YAYLASI’NDA YEME-İÇME NASIL? 

Bağbaşı Yaylasında konaklamak isteyen misafirler için doğal ve taze ürünlerle hazırlanan kahvaltı restoranı, Denizli yöresel lezzetlerini tadabileceğiniz Kebab Evi ve Gözleme ikramının yapıldığı Kıl Çadırı bulunmaktadır.

Comments

comments

One thought on “Bağbaşı Yaylası Denizli

Bize Yazın

%d blogcu bunu beğendi: