Cumartesi, Eylül 23, 2023
Nerede Kalınır? Oteller

Bağbaşı Yaylasında Nerede Kalınır?

BAĞBAŞI YAYLASI

Bağbaşı yaylasında nerede kalınır? Sorusundan önce Bağbaşı yaylası nerede? Bağbaşı yaylasına nasıl gidilir sorularının cevaplarına bir göz atalım.

Bağbaşı Yaylasında Nerede Kalınır

BAĞBAŞI YAYLASI NEREDE?

Yayla turizminin merkezlerinden biri olan tesis, Denizli İl sınırları içerisinde yer alıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2015 yılında hizmete aldığı 1400 metre rakımdaki Bağbaşı Yaylası, hizmete girdiği ilk günden beri yoğun ilgi görmeye devam ediyor.  Yazın sıcaktan bunalanların kışın ise kar görmek isteyenlerin tercihi haline gelen yayla, sadece Denizlililer tarafından değil, Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirlere dört mevsim yayla havası alarak doğa ile iç içe zaman geçirmelerini sağlıyor.

BAĞBAŞI YAYLASINA NASIL GİDİLİR?

Bağbaşı Yaylası, Denizli Terminali’ne 9 km,  Pamukkale Travertenlerine 25 km, Denizli Tren Garı’na 9.5 km, Çardak Havalimanı’ na ise 70 km  mesafede yer alıp, yaylaya ulaşım teleferikle sağlanmaktadır.  Bağbaşı Kent Ormanı’nda bulunan Denizli Teleferik, 300 rakımdan başlayıp 6 dakikada 1400 metre rakımda bulunan üst istasyona ulaşıyor. Buradan 10-15 dakikada bir kalkan ücretsiz araçlarla yaklaşık 3-4 dakika içerisinde de Bağbaşı Yaylası’na ulaşabilirsiniz. Teleferikten indiğinizde tüm Denizli’yi gören terasta bol bol fotoğraf çekilip, bu manzaraya karşı çay kahve içip yemek yiyebilirsiniz.

BAĞBAŞI YAYLASINDA NEREDE KALINIR?

Bağbaşı Yaylası’nda gelen ziyaretçilerin 4 mevsim boyunca konaklamasına olanak sağlayacak tesislerde bulunmaktadır. Bağbaşı yaylasında nerede kalınır derseniz,  Bağbaşı Yaylası ve Bungalov Evleri’nde konaklayabilirsiniz. Alkolsüz yarım pansiyon hizmeti ile misafirlerini ağırlayan bu tesiste, doğanın tam da ortasında huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

30 adet bungalov ev ile hizmet veren tesiste;  kıl çadır, restoran, piknik alanı, 10 adet yöresel ürün satış noktası ile büfeler ve mescid bulunmaktadır. Ayrıca iş ve eğitim amaçlı konaklamalarınızda yararlanabileceğiniz 60 kişilik toplantı salonu ile sizlere hizmet vermektedir.  Güne özel Denizli lezzetlerinin sunulduğu serpme kahvaltı ile başlayacağınız tesiste, diğer öğünler için tesiste Kebap Evi ve Kıl Çadırı hizmet vermektedir.

Bağbaşı Yaylasında Nerede Kalınır

Tesiste ayrıca 45 çadır kapasiteli kamp alanı hizmet vermektedir. Çadırda konaklamak isteyenlerden kişi başı 50,00 TL, Kendi çadırını kuranlardan ise çadır başı 50,00 TL çadır ücreti alınmaktadır.

Bağbaşı Yaylası’nda konaklamak isterseniz tesisle iletişime geçebilir, aşağıda yer alan link üzerinden tesisin hizmetlerini inceleyebilirsiniz.

https://www.yaylabungalov.com/

Telefon: 0258 211 28 28 

Cep Telefonu: 0530 218 59 91

Adres: Kervansaray, Denizli Kent Ormanı, 20160 Pamukkale/Denizli

 

Sizlerde Bağbaşı Yaylasında Nerede Kalınır? hakkındaki gözlem, bilgi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz. 


Comments

comments

Bize Yazın

%d blogcu bunu beğendi: