Perşembe, Ekim 5, 2023
VİDEOLAR

Dünya’nın Zirvesine Yolculuk

TİSSOT İLE ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ

Dünya’nın zirvesine yolculuk için hazır mısın?  Dikkat!  Yükseklik korkun varsa Glacier3000 asma köprüsünde yenemezsen başka hiçbir yerde yenemezsin. 3000 metre yüksekliğe sahip asma köprü, iki dağı birbirine bağlarken üzerinden geçenlere panoramik bir şekilde Eiger, Monch, Jüngfrau, Matterhorn, Grand Combin ve Mont Blanc dağlarının manzaralarını sunuyor. Glacier 3000 asma köprüsünün uzunluğu ise 107 metre ve ortalama bir yürüyüşle (3000 metre yükseklikte yürümek farklı bir yürüyüş deneyimi) 15 dakikada geçilebiliyor. Asma köprü hava şartlarına göre bazen kapalı olabiliyor ama güzel havalarda Glacier 3000 bölgenin en popüler noktasına dönüşüyor.

Col du Pillon’dan teleferikle ulaşılan Glacier 3000, Cenevre Gölü Bölgesi’nin en yüksek noktasıdır. Bu tesisin adından da anlaşılacağı gibi, Les Diablerets buzulu, Alpler’in en yüksek dağlarının eşsiz manzarasını sunan 3000 m yükseklikte yer almaktadır.

İSVİÇRE ALPLER’İNİN EN YÜKSEK ZİRVESİNİ KEŞFEDİN

Montrö’den sadece 45 dakika uzaklıkta, doğrudan Gstaad ve Les Diablerets arasında bulunan Leman Bölgesi’nin en yüksek zirvesini keşfedin. Dünya’nın zirvesine yolculuk yapın.  Glacier 3000’in yazı ayrı güzel, kışı ayrı güzel.  Panoramik teleferik yolculuğu, dağın tepesine muhteşem bir yolculuk sunuyor. 3.000 metreye ulaşan kişi, Jungfrau, Matterhorn ve Mont Blanc dahil olmak üzere 4.000 metreden yüksek nefes kesici bir panoramanın tadını çıkarabilir. Eşsiz bir zirve deneyimi için, İki tepeyi birbirine bağlayan 107 metre uzunluğunda dünyanın ilk asma köprüsü Peak Walk by Tissot’ta yürüyüşe çıkın.

Dünya’nın zirvesine yolculuk için aslında macera, Gstaad ile Les Diablerets arasında, Glacier 3000 teleferiğine bindiğiniz Col du Pillon’da başlıyor. Karlı köknar ağaçlarının üzerinden başlayan yolculuk, sizi görkemli zirvelere götürüyor.  Scex Rouge’a ulaştığınızda, sütlü bir bulut denizi göreceksiniz. Hem yaz hem de kış için, İsviçreli mimar Mario Botta tarafından tasarlanan teleferik istasyonu etkileyici bir panoramayı gözler önüne seriyor. Bir anda gözleriniz  Mont-Blanc, Matterhorn, Eiger, Mönch ve Jungfrau gibi ikonik dağların eşsiz manzaralarına dönüyor.

YÜKSEKLİK KORKUSU OLMAYANLAR İÇİN UNUTULMAZ BİR DENEYİM

Adından da anlaşılacağı üzere 3000 m yükseklikte yer alan panorama platformu, yükseklik korkusu olmayanlar için unutulmaz bir deneyim de sunuyor. Dünyanın iki dağ zirvesini birbirine bağlayan ilk asma köprüsü genelde açık olsa da hava şartlarına bağlı olarak kapatılabiliyor. 107 m uzunluğunda 80 cm genişliğindeki köprüde yürürken manzaranın tadını çıkarmayı unutmayın.

Tissot’tan Peak Walk’u yürüyerek geçmek size eşsiz bir deneyim sunacaktır.  İki dağ arasındaki bu etkileyici asma köprüye attığınız ilk adımı asla unutamayacaksınız.  107 metre uzunluğunda ve 5 metre yüksekliğinde farklılığı olan köprü, deniz seviyesinden neredeyse 3.000 metre yüksekte size bir kuş gibi uçmanın inanılmaz hissini yaşatacak. Ayrıca diğer büyüleyici macera ise, karda  İskandinav köpekleri tarafından çekilen bir kızak gezisidir.

Dünya'nın zirvesine yolculuk

 

Glacier 3000’deki olağanüstü kar koşulları, Ekim-Mayıs ayları arasın da ki ziyaretçilerine eşsiz bir kış sporları deneyimi sunacaktır.

 

 

Comments

comments

Bize Yazın

%d blogcu bunu beğendi: