Eyfel Kulesi ’nden Paris Manzarası

EYFEL KULESİ’NDEN SANAL PARİS TURU

Eyfel kulesi ‘nden Paris manzarası, kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Aslında bu çok zorda değil. Günümüz teknolojisinde dünya üzerinde online gezebileceğiniz birbirinden güzel birçok yer bulunmaktadır. Evinizde çayınızı yudumlayıp bilgisayarınızın başında otururken Eyfel kulesi’ni gezebilir, Eyfel Kulesi’nden Sanal Paris turu yapabilirsiniz.

Paris

Eyfel Kulesi, dünyanın en çok ziyaret edilen ücretli anıtıdır ve günde ortalama 25.000 ziyaretçi almaktadır. Sorun şu ki, herkes Eyfel Kulesi’ni ziyaret etmek istiyor. Eğer hala bu ziyareti gerçekleştiremediyseniz Eyfel Kulesi ziyaretinize bu sanal tur ile başlayabilirsiniz.

Şimdi EYFEL KULESİ TURU ile PARİS MANZARASI için hazırmısın? Öyle ise buradan buyrun LÜTFEN..

KISACA PARİS

Paris denilince aklınıza ilk gelen “Demir Leydi” olarak da adlandırılan bu çelik yapı oluyor. Dünyanın en romantik şehirlerinden biri olan Paris, aynı zamanda Fransa’nın başkentidir. Tüm insanlığın gözünde Paris, aşıkların, sanatın, modanın ve eğlencenin merkezi olarak kabul ediliyor. Akıllara durgunluk veren Nouveau mimarisi ve muhteşem Arnavut kaldırımlı sokakları ile Fransa’nın başkenti Paris, çok çeşitli deneyimlerin bir hazinesidir. Işıklar Şehri Paris, epeyce ikonik anıtlara ve simge yapılara ev sahipliği yapmaktadır.  Bunların en sembolik olanı ise muazzam Eyfel Kulesi’dir.

Paris Eyfel Kulesi

EYFEL KULESİ TARİHÇESİ

1889’da Fransız teknik uzmanlığını sergilemek ve Fransız devriminin yüzüncü yılını kutlamak için Paris dünya fuarı sergisi düzenlendi.  Eyfel Kulesi’nin de Paris’teki bu serginin merkezi olması önerildi. Başmühendis Gustave Eiffel, New York’taki Latting Gözlemevi’nden ilham aldı ve şehre gökyüzüne ulaşacak kadar görkemli bir yapı vaat etti. Kuleyi inşa etmek için tahmini bütçe 6,5 milyon franktı, ancak devlet inşaat için sadece 1,5 milyon frank ayırdı. Minimum  bütçeyle inşaat yapmak zordu ve Gustave ekstra sermayeyi cebinden çıkarmak zorunda kaldı.

Eyfel Kulesi Haritası

Bütçe sıkıntıları, bunun imkânsız olduğuna inanan insanlar ile birçok protestolara rağmen 1887 ve 1889 yılları arasında inşası tamamlandı. 324 metrelik bir yükseklik, 18.038 metal parça ve tamamı 2.500.000 perçinden oluşan çok görkemli bir Demir Leydi yaratıldı. Bugün Paris’i her açıdan yükselen bir  Eyfel olmadan hayal etmek imkânsız.

Paris Işıklar Şehri

EYFEL KULESİ’NDEN PARİS MANZARASI HARİKA BİR FİKİR

Eyfel Kulesi, kimsenin kaçırmak istemediği mükemmel bir Paris deneyimidir.  300 metre yüksekliğindeki demir kuleyi 70.000’den fazla ampulle aydınlatan ışıklar şehri Paris isminin hakkını veriyor. Demir Leydi, geceleri muhteşem bir ışık gösterisi yapıyor.  Her yerde muhteşem ışık çalışmalarıyla, geceleri Paris’i

gökyüzünden görmek gerçekten büyüleyici bir deneyim.

Eğer Sende Eyfel Kulesi’ne çıkıp Paris’i seyretmek istiyorsan böyle buyrun LÜTFEN… 

 

Sizlerde; Eyfel Kulesi’nden Sanal Paris Turu hakkındaki gözlem, bilgi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.   

Comments

comments

Bize Yazın

%d blogcu bunu beğendi: