Perşembe, Aralık 7, 2023
Seyahat Önerileri

İstanbul’dan Uzaklaşmak İsteyenlere; En Güzel Seyahat Rotaları

EN GÜZEL SEYAHAT ROTALARI

İstanbul’dan uzaklaşmak isteyenlere, en güzel seyahat rotaları ile İstanbul’ a yakın doğa harikası yerleri sunuyoruz. Yoğun çalışma temposundan yorulduğumuzda ya da şehrin gürültüsünden bunaldığımızda kaçamak yapabileceğimiz yakın destinasyonlara çoğu zaman ihtiyaç duyabiliyoruz. Böyle zamanlarda hem maliyet hem de zaman açısından İstanbul’dan fazla uzaklaşmamak da hepimiz için önem kazanıyor.

Bilet.com seyahatlerinizde yanınızda olmayı ve kusursuz gezi deneyimleri geçirmenizi hedefliyor. Yalnızca uçak bileti seçenekleriyle gidebileceğiniz uzak mesafelerde değil, şehre sadece 1-2 saat uzaklıkta yer alan saklı cennetlere yolculuk gerçekleştirebilmeniz adına da listemiz oldukça zengin.

Doğayla bütünleşmek, sessizliği dinlemek ve biraz olsun kendimize dönebilmek adına İstanbul’dan uzaklaşmak isteyenlere en güzel seyahat rotaları derleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım.İSTANBUL’A YAKIN GEZİ ROTALARI

İstanbul’a yakın gezi rotaları sadece 1 ya da 2 saat uzaklıkta konumlanan çok sayıda saklı cennet ve doğal güzellik varlığını koruyor. İzmit Menekşe Yaylası, İğneada Longozu, Sakarya Acarlar Longozu, Sapanca Gölü ve Bolu Yedigöller Yöresi kafa dinleyebileceğiniz yerlerden sadece birkaçını oluşturuyor. Bilet.com ayrıcalığından yararlanarak otobüs bileti seçeneklerini değerlendirebilir, dilediğiniz yolculuğa çıkabilirsiniz.

Menekşe Yaylası

İstanbul’dan Uzaklaşmak İsteyenlere; En Güzel Seyahat Rotaları

İstanbul’a yakın gezi rotalarından birisi İzmit’e bağlı olan Menekşe Yaylasıdır. Konum olarak Beştepe Tabiat Parkının içinde yer alıyor. Kamp tutkunlarının gözdesi haline gelen yaylaya giderken size yol boyunca eşsiz dağ manzaralarıyla birlikte manzarayı tamamlayan dereleri eşlik ediyor. Genellikle sonbahar dönemlerinde tercih edilen bu eşsiz güzellikte yürüyüş yapabilir, sessizliği dinleyebilirsiniz.

İğneada Longozu

istanbul'a yakın gezi rotaları

İğneada Longoz Ormanları Tabiat Parkı’nı duymayan neredeyse yoktur. Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde bulunan bu köye hafta sonu tatillerinde İstanbul’dan ulaşım sağlamak son derece kolay. Aynı zamanda İğneada merkezine de yalnızda 3 km. mesafede konumlanan Longoz ormanları sessizliğin, sadece kuş sesleriyle kesildiği bir doğa harikası olma özelliğine sahip. Aynı zamanda buranın ciğerlere de iyi geldiğini vurgulayabiliriz.

Acarlar Longozu

İstanbul’dan Uzaklaşmak İsteyenlere; En Güzel Seyahat Rotaları

İstanbul’a 2,5 saatlik bir mesafede yer alan Acarlar Longozu tam olarak Sakarya’nın Kaynarca ve Karasu ilçeleri arasında konumlanıyor. Üstelik burası Türkiye’nin tek parça halindeki en büyük Longoz ormanı olma özelliği taşıyor. Acarlar Gölü’nü de içine alan Longoz ormanları bünyesinde havanın elverişli olduğu dönemlerde tekne ve su bisikleti turları alınabiliyor. Kamp veya piknik meraklıları için adeta kaçırılmayacak bir doğal alan niteliğinde öne çıkıyor.

Sapanca Gölü

İstanbul’a yakın gezi rotaları

Sapanca Gölü, İstanbul’a yakın mesafedeki gezi rotaları arasında dikkat çekiyor. İstanbul’a ortalama 1 saat 40 dakikalık mesafede konumlanan Sapanca Gölü etrafında keyifli bir yürüyüş deneyimleyebilirsiniz. Eğer buraya sabahın erken saatlerinde gelecekseniz, göl girişindeki restoranların leziz kahvaltılarının damağınızda kalacağına bahse girebiliriz. Göl kenarında doğayı dinleyerek kitabınızı okuyabilir ya da enfes fotoğraflar çekebilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı

İstanbul’dan Uzaklaşmak İsteyenlere; En Güzel Seyahat Rotaları

Bolu Abant’ta konumlanan Yedigöller adeta doğanın bir mucizesi olma özelliği taşıyor. İstanbul’a 300 km. uzaklıktaki Yedigöller’de tüm gün doğayla yalnız kalabilirsiniz. Fotoğraf tutkunlarının da bir numaralı adresi olan Yedigöller, hafta sonu şehirden uzaklaşmak isteyen herkesin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Popülerliğiyle öne çıkan Yedigöller’de, kamp yapabilir bir gecede olsa hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirebilirsiniz. Şehrin ve çalışma hayatının stresini hafta sonu burada bırakarak, yeni haftada işinize motive olmuş bir şekilde başlayabilirsiniz. 

Sizlerde İstanbul’dan Uzaklaşmak İsteyenlere; En Güzel Seyahat Rotaları hakkındaki gözlem, bilgi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.

 


 

Comments

comments

Bize Yazın

%d