Salı, Ekim 3, 2023
Kamp

Kamp Tatili | Mükemmel Bir Aile Tatili

KAMP TATİLİNİN MÜKEMMEL BİR AİLE TATİLİ OLDUĞUNU BİLİYORMUSUNUZ?

Kamp tatili doğa ile iç içe bir tatil seçeneğidir. Kamp tatilinin mükemmel bir aile tatili olduğunu biliyor musunuz? Kampın aile gezileri veya aile tatilleri için mükemmel olmasının nedenlerinden biri, kampın her yaştan birey için ideal bir aktivite olmasıdır.

Kamp tatilleri bir gün gibi kısa süreli tatiller olabileceği gibi bir hafta veya daha uzun süreli tatillerde olabilir.  Kamp genellikle geleneksel kamp çadırlarında veya karavanlarda yapılır. Çok sayıda kamp parkının bünyesinde yüzme havuzları, oyun alanları,  yürüyüş parkurları bulunmaktadır.  Bu, kamp yapmanın yanı sıra, siz ve ailenizin yüzmenin, tekne gezintisinin, balık tutmanın, yürüyüş yapmanın ve çok daha fazlasının keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir

aile tatili

COVID-19’la birlikte hepimiz en zorlu ve stresli zamanlardan birini yaşadık.  Birçok aile tatile çıkmayı çok istese de, seyahat kısıtlamaları nedeniyle tatile çıkamadı. Ve sonrasında COVID-19’un getirdiği olumsuzluklar gelirlerin önemli ölçüde azalmasına neden oldu.

Yaza elveda, sonbahara hoş geldin dediğimiz şu günlerde bir aile kaçamağı planlıyorsanız kamp tatili mükemmel bir seçim olabilir.  Kamp tatili temiz hava almak, dinlenmek, rahatlamak ve temiz bir doğada yeni hazineler keşfetmek için birçok fırsatlar sunar.

kamp tatili mukemmel bir aile tatili

KAMP TATİLİ HEM HESAPLI HEM HEYECANLI

Kamp yapmak, yaşı ne olursa olsun hemen hemen herkes için ideal olan eğlenceli bir aktivite olduğundan, aile tatilleri için mükemmeldir.  Otel konaklamalı tatillere göre kamp tatilinin maliyeti daha düşüktür.  Halka açık bir kamp parkında kamp yapmak için muhtemelen bir giriş ücreti ödemezsiniz. Kamp ücreti alınacak olsa da maliyeti çok uygun olacaktır. Kamp tatili için İhtiyaç duyduğunuz sarf malzemeleri ve kamp malzemeleri de son derece ekonomiktir.

 Seyahat, konaklama ve dışarıda yemek masrafları ile ortalama bir aile tatili pahalıya mal olabilir.  Aynı şey bir kamp tatili için söylenemez.  4 kişilik kamp çadırları uygun maliyetlidir ve çekirdek aileniz için bolca alana sahiptir. Çocuklarınızla birlikte kamp ateşi etrafında rahatça yemek yiyebilmek için bir servet ödemeniz gerekmez. Mütevazı bir otelde bir gecelik konaklama maliyetine yakın 3 oda kapasiteli kamp çadırları varken, bir otel odasının dar sınırlarına kim ihtiyaç duyabilir ki? 

KAYNAŞARAK KALİTELİ ZAMAN GEÇİRİN

Teknolojinin insanlığı esir aldığı günümüzde bir an olsun hayatınızı teknolojik kesintiye uğratmanıza olanak sağlayan kamp tatili, aileniz ile araya herhangi bir ekran girmeden birlikte kaliteli zaman geçirebileceğiniz anlamına gelir.  Birkaç günlüğüne de olsa hayatınızda telefon, bilgisayar veya televizyon olmaması oyun oynamak, aktivitelerle uğraşmak, doğayı keşfetmek ve en önemlisi birbirinizle konuşmak ve gülmek kaynaşarak kaliteli zaman geçirmenizi sağlayacaktır

kamp tatili hesaplı

AÇIK HAVADA HARİKA BİR DENEYİM YAŞAYIN

Zamanımızın çoğunu içeride kapalı geçiriyoruz. Bu nedenle kamp yapmak,  ailenizle birlikte doğa harikalarını keşfetmek için size harika bir fırsat sunar.  Her sabah tertemiz bir hava ve yemyeşil bir doğa da uyanacaksınız. Doğadaki birçok aktivite çocuklarınızın hatta sizin doğa ile etkileşime girmeye teşvik edecek ve aynı zamanda çevrenizdeki dünya hakkında daha fazla bilgi edinme şansınız olacaktır. Düşünsenize yıldızların altında, doğadaki böcek sesleri ile uykuya dalmak büyüleyici değil mi?

ÇOCUKLARA YENİ BECERİLER ÖĞRETİN

Kamp yapmak genellikle pratik düşünmenizi sağlayacaktır. Çocuklarınızı sorun çözme yeteneklerini attıracaktır. Her şeyi çözecek hiçbir teknolojiye sahip olmayan kampçılık, herhangi bir sorun veya komplikasyonun üstesinden gelmek için hepinizin bir aile olarak bir araya gelmenizi gerektirecektir.  İlişkinizi güçlendirecek ve size bazı temel hayatta kalma becerilerini öğretecektir. Çadır kurmaktan, ateşi yakmaya, kamp ocağında yemek pişirmeye kadar çocuklarınızın öğrenmesi için birçok iş var.

kamp tatili

D VİTAMİNİ SEVİYENİZİ ARTTIRIN

Güneş ışınları, temiz hava ile yemyeşil bir doğa size ve çocuklarınıza iyi gelecektir. Güneş ışığı, kemiklerimiz için hayati önem taşıyan D vitamini üretmesine yardımcı olur. D vitamini ise yüksek tansiyonla mücadele etme konusunda yardımcı olur.  Bu nedenle, küçük bir güneş ışığından çocuklar kadar yetişkinler de yararlanır.

Kamp tatili için İhtiyaç duyduğunuz kamp sarf malzemeleri ve kamp malzemeleri  oldukça ekonomiktir. Kamp malzemelerinin çoğunu bu mevsimde online olarak indirimli fiyatlarla satın alınabilirsiniz. 

Sizlerde Kamp Tatilinin Mükemmel Bir Aile Tatili olduğu hakkındaki gözlem, bilgi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.

 


 

Comments

comments

Bize Yazın

%d blogcu bunu beğendi: