Türkiye’de Karavan Üreten Firmalar

KARAVANI SIRTLAYAN TATİLE KOŞUYOR

Korona virüs salgını tatil tercihlerini değiştirdi. Pandemi kısıtlamaları nedeniyle Doğayla iç içe izole tatil yapmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor.  Bu da Karavan kampına olan ilgiyi daha da arttırıyor. Türkiye’de karavan üreten firmalar ise bu yönde tüketicilere bir çok seçenek sunmaktadır.

Aslında karavan demek özgürlük demek! Hiç düşündünüz mü? Karavanı sırtlayıp tatile koşuyorsun.  8-10 M2’lik evinizi sırtlanarak dilediğiniz yerde  tatil yapıp, kimsenin görmediği güzellikleri keşfedebiliyorsunuz.  Kimi zaman bir gölün kenarı, kimi zaman bir dağın tepesi, kimi zamanda bir ağacın altı yuvanız olabiliyor. İşte tam burası dediğinizde, zamanı yavaşlatarak gönlünüzce doğada tatilinizi yapabiliyorsunuz.

Türkiyedeki karavan firmaları


KARAVAN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Türkiye’de karavan üreten firmalara değinmeden önce karavan alırken nelere dikkat etmeliyiz. Karavan almak düşüncesi şu sıralar aklınızın bir köşesinde olsa da, benim hiç karavan tecrübem yok diyorsanız sizin için karavan kiralamak en güzel alternatif olacak. Yok, illa da almak istiyorsanız öncelikle uygunluk belgesi olan üreticilerden karavan alınması gerekiyor. Bunun yanında Isı yalıtımı ile su sızdırmazlığına dikkat etmeniz gerekiyor. Karavanlar temelde iki model üzerine kuruludur. Bu modeller çekme karavan ve motokaravan modelleridir. Her şeyden önce tercihiniz çekme karavan yönünde ise aracınızın motor gücüne uygun model seçilmelidir. Türkiyedeki karavan firmaları arasından size en uygun modelleri seçebilirsiniz. 

Türkiyede karavan kiralayan firmalar

ÇEKME KARAVAN MI? MOTOKARAVAN MI?

İki tür karavanın da birçok avantajı ve dezavantajı bulunuyor. Çekme Karavan aracınızın arkasına takıp götürdüğünüz römork şeklindeki karavan tipidir. Bunun için öncelikle bir aracınız olmalı ve B sınıfı ve üstü bir ehliyete sahip olmanız gerekiyor. Burada önemli olan bir diğer konu ise yükle beraber çekme karavanın ağırlığının 750 kg geçmemesi gerekiyor. 750 kg geçiyorsa karavan içinde plaka çıkartmak, tescil ettirmek, 2 senede 1 muayeneye girmek, BE, CE, DE sınıfı ehliyete sahip olmak gibi bir takım prosedürlere tabi oluyorsunuz. Motorlu taşıtlar vergisinden muafsınız. Ama motokaravan’a göre kullanımı daha zordur. Kamp noktasına ulaştığınızda karavanı aracınızdan ayırıp, aracınızla çevreyi rahatça gezebilirsiniz. Karavanın yaşam alanının büyüklüğü, mutfağı gibi artı özellikleri birçok model içerisinden siz belirleyeceksiniz.

Türkiyede karavan üreten firmalar

Motokaravan ise üzerinde motoru, yatağı, mutfağı, koltuğu bulunan tüm donanımlara sahip kontağı çevirdiğinizde alıp gidebildiğiniz karavan tipidir. Motokaravan içinde yine bir B sınıfı ehliyete sahip olmanız gerekiyor.  Motokaravanlar çekme karavanlara göre daha maliyetli karavan tipidir. Motorlu taşıtlar vergisine tabi, her yıl trafik sigortası ve fenni muayene yapılması gerekiyor.  Araç bakımları da düzenli olarak yapılması gerekiyor. Motokaravan da en çok tercih edilen modeller ise alkoven yani sürücü bölümünün üst kısmında yatağı bulunan karavan ile campervan standart her yerde karşımıza çıkan minibüs tarzındaki karavanlardır. Türkiyedeki karavan firmaları müşterilerine kiralama seçeneğini de sunmaktadır. 

Türkiyedeki karavan firmaları

TÜRKİYE’DE KARAVAN KİRAYA VEREN FİRMALAR

Türkiye’de karavan üreten firmalar yanında karavan kiralayabileceğiniz firmalarda bulunmaktadır.  Ülkemizde özellikle COVİD-19 salgını karavan sektörüne olan ilgiyi arttırdı. Pandemi kısıtlamaları nedeniyle doğayla iç içe izole tatil yapmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artma eğilimi gösterince Karavan kiralayan firmalar ile Karavan üreten firmaların sayısı da artmaya başladı.

HOTOMOBİL

 “Hotel” ve “Otomobil” kelimelerinden doğan HOTOMOBİL,  dört yıldan uzun bir süre devam eden tasarım, geliştirme ve test sürecinin sonunda  %100 yerli sermaye, tasarım ve üretim ile doğmuştur.  Firma Motokaravan, pikap karavan ve çekme karavan olmak üzere 3 farklı ürün grubuna sahiptir. Kolay ve güvenli bir şekilde, son teknolojiyi kullanarak Türkiye’de geliştirilmiş online gerçek zamanlı Karavan Rezervasyon Sistemi sayesinde hayal ettiğiniz tatile tek tuşla çıkın sloganıyla hizmet vermeye başlamıştır.

Sistemin en önemli özelliklerinden biri olan alışveriş sepeti, karavan rezervasyonu yaparken, karavanın tüm özelliklerini görmenizi, ekstra hizmetlere (şömine, kamp sandalye, masa takımı, ilave sigorta vs.) ulaşmanızı ve kiralayabilmenizi sağlamaktadır.  Rezervasyona başlarken seçilen tarih aralığına göre müsait karavan modelleri gerçek fotoğrafları ile karşınıza gelmekte, her Karavan için ayrı ayrı iç ve dış mekân fotoğrafları ve özellikleri görüntülenebilmektedir.

Adres: Çamçeşme Mahallesi Tevfik İleri Caddesi No:187/10 34890 Üst Kaynarca Pendik-İstanbul/Türkiye

Telefon:  0850 241 93 00

İnternet Sitesi: www.hotomobil.com.tr/tr

AVİS

Türkiye’de uzun zamandır faaliyet de olan AVİS karavan filosunda motokaravan ve çekme karavan yer almaktadır. Bu karavanlar en çok tercih edilen karavan tipleridir. Siteye giriş yapıp bilgilerinizi bıraktıktan sonra size dönüş yapıyorlar ve karavan ile ilgili detay bilgileri veriyorlar.

Adres: AVIS Türkiye Aydınevler Mah. Saygı Cad.No: 60 34854 Küçükyalı/ İstanbul

Telefon: 444 28 47

İnternet Sitesi: www.avis.com.tr/avis-karavan

SHANTİGO

Shantigo karavan, 2020 yılının ilk çeyreğinde karavancı lığı daha fazla kitleye tanıtmak ve insanların yaşam tarzına yeni bir bakış açısı sunmak için kurulmuştur.  Motokaravan kiralama hizmeti veren firmaya web sitesi üzerinden rezervasyon talebi oluşturabiliyorsunuz.

Adres: Home City AVM yanı, No: 265 Sanayi Mah. E80 bağlantı yolu bulvarı Pendik-İSTANBUL

Telefon: +90 216 706 3060

İnternet Sitesi: www.shantigo.com/

LET’SGO CAMPER

Türkiye’nin güzelliklerini karavan keyfiyle keşfedin sloganıyla, motokaravan kiralama hizmeti sunan bir firmadır. Let’sgo Camper ile kendi hızınızda özgürce tatilinizi doğa ile baş başa geçirebilirsiniz.

Adres: Yesilbahce Mah. 1473 Sok. No:3 07160 Muratpasa-ANTALYA

Telefon: +90 242 316 08 30

İnternet Sitesi: www.letsgocamper.com/index_tr.asp

GO KARAVAN

Karavan ile tatil yapabilmek için karavan almaya gerek yok, sloganıyla hizmet veren firma, kiralık karavanları İstanbul ve Ankara çıkış merkezli olarak müşterilerine sunmaktadır.

Adres: Söğütözü Mahallesi, Söğütözü Caddesi, Koç Kuleleri No:2-A9 Çankaya/ANKARA

            Meclis Mahallesi, cemal Gürsel Caddesi, Suryapı Mahalle Sitesi A5/3, 34785 Sancaktepe-  

             İSTANBUL

Telefon: +90 505 644 35 86

İnternet Sitesi: www.go-caravan.com/ana-sayfa

LOTUS KARAVAN

Campervan tarzı motokaravanlar ile doğa dostu, maceraperest ve hayatın her anını yaşamayı seven kişileri karavan ile buluşturan bir firmadır. İlk defa karavan kiralayacak olanlara Karavanları teslim ederken mini bir karavan eğitimi ile hayal ettikleri tatile göre bir rota planlamasını müşterilerine sunuyor.

Adres: Fener yolu, Kültür Sokak. 34730 Kadıköy-İstanbul

Telefon: +90 533 301 35 95

İnternet Sitesi: www.lotuskaravankiralama.com/

NAZ KARAVAN

2009 yılında kurulan Naz Karavan’ın öncelikleri arasında müşterilerimize kaliteli, konforlu, modern ve ucuz hizmet sunmak ilk sırada yer alıyor.

Adres: Gülsuyu Mahallesi. Bilginer sokak. Tesa iş merkezi no:9/1 Maltepe-İSTANBUL

Telefon: 0555 206 02 20

İnternet Sitesi: www.nazkaravan.com/

DENİZ KARAVAN

Önceleri Rota karavan ismiyle kiralama hizmeti veren firma bu gün ise DENİZ karavan ismiyle motokaravan kiralama hizmeti sunmaktadır.

Adres: Acıbadem, Nar Sokak. No:2 Kadıköy/İSTANBUL

Telefon: +90 532 761 51 38

İnternet Sitesi: www.denizkaravankiralama.com/

 

Türkiyedeki karavan firmaları

TÜRKİYE’DE KARAVAN ÜRETEN FİRMALAR

Türkiyedeki karavan firmaları arasında karavan üretip satan firmalar yanında size ait araçları projelendirip karavan haline dönüştürüp size teslim eden firmalar da bulunmaktadır.  Türkiye’de karavan üreten firmalar ‘a gelin hep birlikte bir göz atalım.

İMAJ KARAVAN

İmaj Karavan, sadece Motokaravan imalatı yapmaktadır. Minibüs ya da panel Van tipi araçlardan yapılan camper tipi, şoför üstende yatma yeri olan alkovan tipi ile yarı entegre model denilen üstü yataksız olan 3 model üzerinde çalışmaktadır.

Adres: Çukurcaköy, 4. Çelik Sokak. No:10 Osmangazi-BURSA

Telefon:  0.224.211 16 80

İnternet Sitesi: www.imajkaravan.com/index.php

ERBA KARAVAN

Karavan üretimi konusunda Türkiye’nin öncü firmalarından olup, siz hayal edin biz gerçekleştirelim sloganıyla hizmet vermektedir.  Motokaravan, klasik çekme karavan, büfe karavan, sahne karavan gibi ticari karavan üretimi ve standart dışı özel imalatlar yapmaktadır.

Adres: Beşköprü Mevkii D100 Karayolu No:150 P.K.181 Sakarya-Türkiye

Telefon:  0.264.275 17 27

İnternet Sitesi:  www.erbakaravan.com.tr/

BAŞOĞLU KARAVAN

Sektörün önde gelen karavan firmalarından biri olan Başoğlu karavan adını Caretta markası ile dünyaya duyurmuş bir kuruluştur.  Caretta Karavan yani Tear Drop modeli, klasik çekme karavan, motokaravan ve ticari karavan üretimi yapmaktadır.

Adres: Eskişehir-Bilecik Yolu Üzeri, Adliye Köyü Mevki SAKARYA

Telefon:  +90.264.319 36 00

İnternet Sitesi:  www.basoglukaravan.com/

Türkiyedeki karavan firmaları - caretta çekme karavan

SOYUT KARAVAN

 1994 yılından bu yana karavan, motokaravan, mobil ev, konteyner, treyler ve çeşitli araçlar üzerine yaşam alanları üretmektedir.  Soyut Karavan, en ince ayrıntılarına kadar düşünülmüş ve kendi kullanım alanınıza göre özenle tasarlanmış yüksek kaliteli ürünlerini müşterilerine sunmaktadır.

Adres: Eskişehir Yolu 55. Km No:24 Temelli-ANKARA

Telefon:  +90.312.646 50 69

İnternet Sitesi:  www.soyutkaravan.com/

NACAR CARAVAN

Nacar caravan İçinde bir fikir olan, özenerek hazırlanmış, farklı ve yaratıcı ürünlere sahip bir tasarım markası dır. Sıradanlıktan hoşlanmayan, özgür ruhlu, estetik kaygısı olan, popüler kültürden uzak, doğa dostu ve sanatsever bir kitleye hitap eden bir firmadır.  Yenilikçi tasarımları renk, form, dışı ve iç mimari bakımdan uyumlu, kullanışlı, estetik göze hitap eden modeller sunar.

Adres: Altınşehir Mah. Alemdağ Cad. No:702 Ümraniye -İSTANBUL

Telefon:   4 4 4  0  4 7 4

İnternet Sitesi:  www.nacarcaravan.com

AYDOS KARAVAN

ADRIA marka karavanların Türkiye distribütörü olan firma, ADRIA marka karavanlarının satışını yapmaktadır.  Kurulduğu günden bu güne karavan severleri alanında öncü ADRIA marka karavanlar ile buluşturmaktadır. Aydos Karavan satışını gerçekleştirdiği ADRIA marka çekme ve motokaravan’ların satış sonrası destek hizmet ini de vermektedir.

Adres: Çatalmeşe Mahallesi, 167 Sokak No:5 Çekmeköy- İstanbul

Telefon:   0850 259 33 34

İnternet Sitesi:  www.aydoskaravan.com

GERÇEK KARAVAN

25 yıllık tecrübe ile karavan üretimi, tamiri, bakımı ve satış sonrası desteği ile tüm Türkiye çapında müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Adres: Yeniceabat Mahallesi 1. Yemeni Sokak, 1. Gedikli Sokak No:13 Osmangazi-BURSA

an style="font-family: arial, helvetica, sans-serif;">Telefon:   0224 257 44 71

İnternet Sitesi:  www.gercekkaravan.com

 

 

Sizlerde; Türkiye’de karavan üreten firmalar hakkındaki gözlem, bilgi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.                                               

Comments

comments

4 thoughts on “Türkiye’de Karavan Üreten Firmalar

 • 28/04/2022 tarihinde, saat 08:47
  Permalink

  Yılda 100 e yakın karavan yapan Ufuk karavanı üretici listesine koymamak gerçekten süper bir araştırma olmuş 😂

  Yanıtla
 • 11/06/2021 tarihinde, saat 08:24
  Permalink

  Emeğinize sağlık.. harika bir konu rehberi olmuş.

  Yanıtla

Bize Yazın

%d blogcu bunu beğendi: