Pazar, Aralık 10, 2023
Gezi Günlüğü

Türkiye’nin en büyük restoran uçağı Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK RESTORAN UÇAĞI – BURHANİYE

Burhaniye Edremit yolu üzerinde Edremit Koca Seyit Havalimanı karşısında büyük bir uçak göreceksiniz. Bu uçak Türkiye’nin en büyük uçak restaurant’tı.  Uçuş ömrünü tamamlayan ve 8 parçaya ayrılarak 7 ayrı tır ile İstanbul’dan Balıkesir’in Burhaniye ilçesine getirilen Türk Hava Yollarının kullandığı Airbus A 340 tipi Türkiye’nin en büyük restoran uçağını Ayvalık gezimiz sonrası ziyaret ettik.

         

THY’deki uzun yılların ardından uçuş ömrünü tamamlayarak 7 ayrı tır ile 8 parça halinde Burhaniye’ye getirilen Airbus A340 tipi yolcu uçağının yapılan tadilat çalışmaları ardından Restorana uçağa modeli olan “Airbus Restaurant Cafe” adı verilmiş.

 

04 Haziran 2016 tarihinde hizmete açılan Uçak restoran “Sizi lezzete uçuruyoruz” solaganıyla yılın her günü hem restoran olarak, hem toplantılar ve hem de nişan düğün gibi organizasyonlarda hizmet veriyor.

         

Uçak restoranda 200 kişilik kapalı kabin bölümü, kanatlar üzerine yapılan platformlar ile teras bölümü ve kır düğün salonu bulunuyor.

         

76 metre uzunluk ve 6 metre kabin genişliğine sahip yapısıyla Türkiye’nin en büyük restoran uçağı Airbus A340 bu bölgeyi ziyaret ettiğinizde kesinlikle dikkatinizi çekecektir.

         

Airbus A340 tipi uçak restorant’ın  kanatlarında Kocaseyit Havalimanındaki uçakların iniş ve kalkışlarını; gün batımının güzelliğini kahve ve çayınızı yudumlayarak izleyebilirsiniz.

       

Bu bölgeyi ziyaretinizde, Türkiye’nin en büyük restoran uçağını yerinde ziyaret etmeniz dileğiyle…

Comments

comments

One thought on “Türkiye’nin en büyük restoran uçağı Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde

Bize Yazın

%d