Cumartesi, Eylül 23, 2023
GenelSEYAHAT REHBERİ

Uzatmalı bir Kurban Bayramı tatiline girerken

Ülkemiz yine uzatmalı bir Kurban bayram’ı tatiline giriyor.   Bu Kurban bayramında’ da eş, dost,  akraba ziyareti ve tatil yaparak bunu değerlendireceğiz.  Modern  hayatın gereği hepimiz çalışıp yoruluyoruz.  Bunun sonucunda bedenen ve zihnen dinlenme ihtiyacı duyuyoruz.  Peki bu tatili nasıl değerlendirebiliriz?

Uzatmalı tatilimizin Kurban bayramına denk gelmesi nedeniyle tatil planımızın büyük bir bölümünü eş, dost akraba ziyaretlerine ayırabilir, uzun zamandır ziyaret etmediğimiz akrabalarınızı ziyaret edebilirsiniz. Hatta akrabalarınız eş ve dostlarınız  ile zamanınızı birlikte geçireceğimiz organizasyonlar düzenleyebilirsiniz.

Ülkemiz doğal güzellikler açısından oldukça zengin bir ülke’dir.  Bu eşsiz güzelliklerimizi görmeye yönelik bir tatil planı yapabilirsiniz. Bulunduğunuz yere yakın ya da uzak görmediğiniz bir şelale, mağara, tarihi kalıntılar, dağ, orman, görmediğiniz şehir yada köyleri gezerek hayatınıza ayrı bir renk katabilirsiniz. Bu planlamayı dikkatli bir şekilde yapabilirseniz; insan yaşamını en olumlu şekilde değiştiren tatil tarzı budur.

Ağustos ayının son günlerindeyiz.  Yani yaz ayı bitiyor. Yoğun geçen bir yılın yorgunluğunu Akdeniz’in, Ege’nin, Marmara’nın hatta Karadeniz’in masmavi sularında yüzerek, pırıl pırıl kumlarında koşarak, tertemiz hava’sını ciğerlerinize çekerek yada köprülü kanyon’unda rafting, ölüdeniz de paraşütten atlayarak tatilinizi daha eğlenceli hale getirebilir,  bu yaza da  böyle veda edebilirsiniz.

Hepinize iyi bayramlar, mutlu, neşeli ve bol  eğlenceli tatiller dileğiyle……..

Table of Contents

Comments

comments

Bize Yazın

%d blogcu bunu beğendi: