Cumartesi, Eylül 23, 2023
Güncel Turizm Haberleri

Yurt Dışında Yaşayan Gençlerimiz Türkiye’de Gençlik Kampında Buluşuyor

YURT DIŞINDA YAŞAYAN GEÇLERİMİZ TÜRKİYE GENÇLİK KAMPINDA BULUŞUYOR

Yurt dışında yaşayan 18-25 yaş arası Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yada mavi kart sahibi, üniversite mezunu yada eğitimi devam eden Türk gençlerine yönelik tamamen ücretsiz  “Gençlik kampı” düzenleniyor.  Antalya’da düzenlenecek kamp için başvuru tarihleri 24 Ocak 2018 ile 02 Mart 2018 arasıdır.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı işbirliği ile yurtdışında yaşayan 18-25 yaş arası üniversite öğrencisi veya mezunu Türk vatandaşı ya da mavi kart sahibi gençler için Antalya Alaaddin Keykubat Kampı’nda “Gençlik Kampı” düzenlenmektedir.

Yurtdışı Türkler Gençlik Kampı

Instagram’ada Bekleriz.

Erkekler ve kızlar için ayrı tarihlerde birer haftalık dönemler halinde düzenlenecek kampın ilki erkekler için olacak ve 24-31 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Kızlar kampı ise 01-08 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecektir. Gençlik kamplarına katılanlar okçuluk, tırmanma duvarı, mini golf, kano, rafting, dağ bisikleti, ip parkuru gibi sportif faaliyetlere katılma imkanı elde edecek olup, Türkçe, tarih, dış politika ve kişisel gelişim gibi konularda yapılan eğitim çalışmalarında da yer alma fırsatı yakalayacak. Program dâhilinde ayrıca doğa ve kültür gezileri de organize edilecektir.

Katılımcıların konaklama ve yiyecek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanacaktır. Kamplara yurt dışından katılmaya hak kazanan gençlerimizin Türkiye’ye geliş-gidiş seyahat giderleri ülkelere göre belirlenen tutarlarda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca desteklenecektir.

DESTEK TUTARLARI / Ülkelere Göre Ulaşım Destek Tutarları

Yurtdışı Türkler Gençlik Kampı hakkında daha fazla bilgiyi https://www.ytb.gov.tr/genclikkamplari/ adresinde bulabilirsiniz.

Comments

comments

Bize Yazın

%d blogcu bunu beğendi: