Cumartesi, Eylül 23, 2023
Nerede Kalınır? Oteller

Gönen’de Nerede Kalınır?

KAPLICA ŞEHRİ GÖNEN

Gönen’de nerede kalınır? Bir kaplıca şehiri Gönen’de, hem tatil amaçlı hem de konaklama amaçlı birçok otel seçeneği bulunmaktadır.

GÖNEN NEDERE? GÖNEN’E NASIL GİDİLİR?

Gönen, Marmara Bölgesi’nin Güney Marmara Bölgesi içinde Balıkesir İline bağlı yaklaşık 75.000 nüfuslu bir ilçedir. Doğusu Manyas ilçesi, kuzeydoğusu Bandırma ilçesi, batisi Biga ve Yenice ilçeleri, kuzeyi Marmara Denizi ve Erdek Körfezi,  güneyi Balya ilçesi ile çevrilidir.  Balıkesir’e 145 km, Çanakkale’ye 150 km, Bursa’ya 155 km, Bandırmaya ise 45 km uzaklıkta yer almaktadır.

Gönende Nerede Kalınır

Ayrıca İstanbul’dan yaklaşık 289 km, Ankara’dan yaklaşık 542 km, İzmir’den ise yaklaşık 274 km uzaklıkta yer alan Gönen’e,  İstanbul,  Ankara ve İzmir istikametinden gelenler,  Bandırmayı geçtikten sonra Bursa-Çanakkale karayolu üzerinde Gönen ayırımından dönerek ilçeye ulaşabilirler. Deniz yolunu kullanarak Gönen’e gelmek isteyenler İstanbul’dan İDO seferlerini kullanarak Bandırma’ya,  Bandırmadan da Gönen minibüsleri ile ilçeye gidebilirler.

Gönen nerede? Gönen’e nasıl gidilir cevaplarından sonra, Gönen’de nerede kalınır? İle Gönen Otellerine bir göz atalım.

Gönen'de Nerede Kalınır

GÖNEN’DE NEREDE KALINIR?

Gönen doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi yapıları ve yaz turizmine olan katkıları ile de yalnızca Balıkesir için değil, ülkemiz için de önemli bir yere sahiptir. Termal turizmde dünyaca ünlü bir kaplıca şehridir Gönen.  Fakir fukaradan krallara kadar yüzyıllardır çeşitli hastalıkların pençesinde kıvranan sayısız insana yaşama umudu aşılayan Gönen, şehirleşme tarihinde “kaplıca şehri” ya da “şifa şehri” olarak tanınmaktadır. Şifalı suları pek çok rahatsızlığa iyi geldiği biliniyor.

Özellikle termal tesisler bakımından yoğun bir bölge olarak nitelendirilen Gönen, son dönemde bu konuda önemli adımlar atmış ve yeni tesislere de ev sahipliği yapmayı başarmıştır. Asırlardır her derde deva sularıyla sağlık dağıtan Gönen, modern kaplıca tesisleriyle konuklarına hizmet etmeye devam etmektedir. Gönen’de nerede kalınır? Diye soranlar için önce Gönen Kaplıca Otelleri diyebiliriz.

Gönen Kaplıca Otelleri

GÖNEN KAPLICA OTELLERİ

Dünyaca ünlü Gönen Kaplıcaları Gönen şehir merkezinde yer almaktadır.  Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı, Turizm Bakanlığı’ndan İşletme Belgeli Kaplıcalar Gönen ilçe merkezine 300 metre uzaklıktadır.  70.000 m2 lik doğal bir park üzerinde Gönen çayı kenarında konuşlanmış yeşillikler içinde bir tesistir.

Gönen Kaplıcaları Yıldız Otel

Gönen Kaplıcaları Yıldız Otel, ilçenin en geniş oteli olup, tüm odalarda şifalı kaplıca suyu bulunmaktadır. Yaklaşık 150 odanın yer aldığı tesis yarım pansiyon olarak hizmet vermektedir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe olup misafirlerine akşam yemeğinde canlı müzik sunmaktadır.  Ayrıca otel misafirleri açık termal ve kapalı yüzme havuzlarından ve Türk hamamından ücretsiz faydalanabilirler.  Otel içerisinde restoran, bar, cafe, spor salonu, fizik tedavi ve eğlence merkezleri başta olmak üzere pek çok alan ile yürüyüş yolları ile parklar bulunmaktadır.

Gönen Kaplıcaları Otel Fiyatları İçin TIKLAYIN. Gönen Kaplıca Otelleri İletişim Telefonu: 0.266.762 18 40 (5 Hat)

Gönen'de Nerede Kalınır

Gönen Kaplıcaları Güneş Otel

Yıldız Otel’in arka bahçesinde yer alan Güneş Otel 3 katlı bir tesis olup otel bünyesinde bayanlara ve baylara özel 2 adet havuz ile yine bayanlara ve baylara özel 2 adet Türk Hamamı bulunmaktadır.  57 oda ve 114 yatak kapasiteli Güneş Otel yarım pansiyon, açık büfe olarak hizmet vermektedir.  Yılın 365 günü fizikoterapi ve hidroterapi servisleri ile hizmet veren Kaplıca Otellerinde, Gönen’in şifalı sularından faydalanabilirsiniz.

Gönen Kaplıcaları

Gönen Kaplıcaları Park Otel

Gönen Kaplıcaları Yıldız Otel’e koridordan bağlantısı olan Park Otel 2 katlı 57 odalı ve 118 yatak kapasitelidir.  Park Otel’de konaklayan misafirler Yıldız Otel’in aktiviteleri ve imkânlarından faydalanabilmektedir.  Yarım pansiyon açık büfe hizmet veren Park Otel’in ayrıca 2 odası engelli misafirler için düzenlenmiştir. Park Otel’in tüm odaları bahçe manzaralıdır.

Gönen'de Nerede Kalınır

Gönen Kaplıcaları Yeşil Otel

Gönen Yıldız Otel’in arka bahçesinde, Güneş Otel’in yanında yer alan Yeşil otel, 3 katlı 72 oda ve 156 yatak kapasitelidir.  Otelin altında otelde konaklayan misafirlerin ücretsiz olarak yararlandığı 24 adet termal sulu kabin banyolar mevcuttur.  Yeşil otel misafirleri Güneş Otel’de bulunan bay ve bayan termal havuzlardan ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.  Yeşil Otel’de tabakta sabah kahvaltısı, akşam yemekleri ise tabldot olarak sunulmaktadır.

Gönen Ekşidere Dağ Ilıcası

Gönen Ekşidere Dağ Ilıcası

 Ekşidere Köyü ‘nün 2 km güney batısında olan Dağ Ilıcası,  Gönen ‘e 13 km uzaklıkta dağların eteğinde yeşillikler arasında fışkıran şifalı suyu ile hem tatilinizi yapacağınız hem şifa bulabileceğiniz bir yer. Şifalı Ilıca Suyunun kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarının tedavi ve rehabilitasyonunda faydalı olduğu Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmıştır. Ekşidere dağ ılıcası180 yatak kapasiteli konaklama imkânı, termal havuzu,  Türk hamamı,  gençlik çeşmesi,  kafeteryası,  restoranı, marketi,  internet kafesi,  çocuk parkı, doğa yürüyüş parkurları, organik meyve ve sebze pazarı ile misafirlerini ağırlamaktadır. Bu olanaklarının yanında avcılık ve atıcılık sporları yapılmasına uygun olan doğal yapısıyla,  kaz dağlarının eteğindeki,  yemyeşil ormanın içinde,  benzersiz havası,  bol oksijeni ile yılın 12 ayı kesintisiz olarak müşterilerine hizmet vermektedir.

Wep Sitesi İçin TIKLAYIN. Gsm Numarası: 0.532.468 67 78

GÖNEN OTELLERİ

Genelde yarım pansiyon konaklama seçeneğiyle hizmet veren Gönen otelleri,  klasik şehir tipi otelleri olup şehir merkezinde konuşlanmışlardır.

Asepsus Hotel

Gönen Merkezde Banyolar caddesinde yer alan Asepsus Hotel, 24 oda 64 yatak kapasitelidir. Odalarda 24 saat sıcak su,  LCD TV ve uydu yayını, elektronik güvenlikli kasa, kablosuz internet, merkezi ısıtma – soğutma ile ve açık büfe kahvaltı hizmeti bulunmaktadır.

Wep Sitesi İçin TIKLAYIN. Telefon: 0.266.772 52 22

Gönen'de Nerede Kalınır

Kadıoğlu Hotel

Gönen merkezde yer alan Kadıoğlu Hotel,  Kaplıcalar bölgesinde müşterilerine hizmet vermektedir. Tesisin en üst katında Gönen manzarasına hâkim Teras Cafe bulunmaktadır.  Tesis her sabah misafirleri için özenle hazırladığı açık büfe kahvaltıyı terasta servis etmektedir.

Telefon: 0.266.762 84 84

Gönen'de Nerede Kalınır

Gönen Agesa Hotel

Gönen Agesa Hotel Gönen ilçesinin Kaplıcalar Mevkii’nde yer almaktadır. Gönen şehir parkının yanında, Yıldız meydanına en hâkim bina olarak, Gönen Kaplıcalarına sadece çok kısa bir yürüyüş mesafesindedir.  Sıcak su, kablosuz Internet, uydu kanallı TV ve mini bar buzdolabı ile zengin kahvaltısı misafirler için gereken konforu sunmaktadır.

Wep Sitesi İçin TIKLAYIN. Telefon: 0.266.762 15 10

Gönen Pansiyonları

Gönen Palmiye Butik Pansiyon

Balıkesir’in Gönen ilçesinde merkezde yer almaktadır. Kaplıcalara ve şehir parkına 3 dakika yürüme mesafesindedir.  Palmiye Pansiyon, misafirlerine tüm yıl uygun fiyatlara beş yıldızlı otel konforu ve aile ortamı sunmaktadır. Ayrıca ücretsiz otopark, restoran, TV odası, 7/24 açık olup hizmet veren resepsiyon, tesis bahçesi, bar – cafe, ücretsiz wi-fi, jeneratör, kuru temizleme hizmetleri bulunmaktadır.

Telefon: 0.530.308 25 25

Gönen'de Nerede Kalınır

Ömür Pansiyon

Ömür pansiyon yerleşim olarak tam şehir merkezinde Butik Otel konseptinde bir pansiyondur.   13 oda 18 yatak kapasiteli olan pansiyon, soğuk sıcak split klimalı, CD TV, müzik yayını, saç kurutma, resepsiyon,  açık büfe sıcak ve soğuk içeceklerden oluşan modern tasarımlı lobisiyle yaz kış turizme açıktır.

Wep Sitesi İçin TIKLAYIN. Telefon: 0.543.110 90 15

Gönen'de Nerede Kalınır

KÜR MERKEZİ OLARAK GÖNEN

Gönen Kaplıcaları, yeraltı sıcak mineralli sularının şifa etkinliği yüksek, geleneksel uygulamalarıyla tanınmış bir Kür Merkezi’dir.

Çağdaş tıpta, Kaplıca Kür Merkezi (KURORT) , Kaplıca tedavisinin etkinliğini sağlayan doğal kaynaklar-yeraltı sıcak mineralli su ile kaynağın bulunduğu yöreye özgü iklimsel faktörler, bitki örtüsü, sosyal çevre olanakları ve tüm bu olanakların, “KAPLICA HEKİMİ” (Badearz) denetiminde, kişiye, hastalığına uygun tedavi programı çerçevesinde done edilerek uygulandığı yerdir.

Dünyaca Ünlü Gönen Kaplıcaları Kas iskelet sisteminin; ORTOPEDİK, NÖROLOJİK hastalıklarının rehabilitasyonunda ayrıca ROMATOLOJİK hastalıkların tedavisinde endike olduğu Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmıştır.  Ayrıca; Kadın hastalıkları, İdrar yolları hastalıkları, Kalp Damar Hastalıkları, Damar sertliği, Sindirim sitemi hastalıkları, Kolitis, Solunum sistemi hastalıkları tedavisinde faydalı olduğu kabul edilmektedir.

 

Sizlerde Gönen’de Nerede Kalınır? Gönen Otelleri hakkındaki gözlem, bilgi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz. 


Comments

comments

Bize Yazın

%d blogcu bunu beğendi: